České fonty

Vytváříte-li vlastní diplomy, je určitě lepší zkusit použít i zajímavější písma, než jsou ta klasická. Protože i já při tvorbě diplomů taková písma využívám, podělím se o ně na těchto stránkách. Webů s fonty existuje na internetu dost, často však nabízí stáhnutí pouze jednoho fontu po druhém. Při rychlém hledání vhodného písma pro jeden diplom mi přijde lepší strávit tím čas pouze jednou, a tak zde můžete stáhnout všechny mnou dosud nasbírané české fonty najednou a všechny najednou také nainstalovat. Myslete však na to, že takové fonty v diplomu se zobrazí správně pouze těm, kdo je má také v počítači nainstalované. V opačném případě jim bude zobrazeno obyčejné písmo (v lepším případě). Diplomy tedy raději tiskněte z Vašeho počítače, předejte fonty potřebným osobám nebo vytvářejte výstupy diplomů v grafické (obrázkové) podobě.


Galerie fontů

Zde můžete procházet písma jedno po druhém a stáhnout si jen takové, které se Vám líbí. Písma jsou rozdělena podle abecedy, vyberte si prosím počáteční písmeno v následujícím seznamu (nová sekce, písmena budou postupně přibývat):

    A

Všechny české fonty

Zde můžete získat všechna dosud existující česká písma na těchto stránkách, postupem času budou přibývat a soubor se tak bude aktualizovat.

    Stáhnout všechny české fonty
    ZIP soubor, 10 fontů, velikost 350kB, verze 7.6.2007

Instalace fontů

Stačí soubory s písmem překopírovat do složky Windows/Fonts (případně WINNT/Fonts atd- dle verze systému, kterou používáte). Dalším způsobem je nainstalovat nové fonty přes Ovládací panely - Písma. Programy, ve kterých zpracováváte diplom, bude třeba znovu spustit, aby se nové fonty zobrazily v nabídce.© 2009-2020, ARTEGA, z.s.
Webové stránky ARTEGA, z.s. - Diplomy, fonty a hry zdarma ke stažení - Epřehledy - Rychlý přehled v nejrůznějších oborech
Lidový slovník - význam slov zastaralých, slangových, odborných i cizojazyčných
Milujeme hudbu - originální texty a české překlady písniček - Akordník - písničky s akordy na kytaru
ITBlogček - Rady a návody pro počítačové všeználky - Phaeriss - vlastní autorská hudba zdarma i do provozoven