Obrázkové fonty

Pro diplomy, letáky pro děti, ale jiné dokumenty se občas hodí použít obrázkové písmo, které obsahuje různé tématické symboly. Tyto symboly pak mohou sloužit jako doprovodné obrázky. Protože i já při tvorbě diplomů či letáků taková písma využívám, podělím se o ně na těchto stránkách. Můžete listovat jednotlivými tématy a stáhnout si třeba jen jediný font, který se Vám líbí. Opět však nezapomeňte na to, že takové fonty v diplomu se zobrazí správně pouze těm, kdo je má také v počítači nainstalované. V opačném případě jim budou zobrazeny solidní nesmysly, zvlášť u symbolů. Diplomy tedy raději tiskněte z Vašeho počítače, předejte fonty potřebným osobám nebo vytvářejte výstupy dokumentů v grafické (obrázkové) podobě.


Galerie fontů

Zde můžete procházet obrázková písma jedno po druhém a stáhnout si jen takové, které se Vám líbí. Písma jsou rozdělena podle tématu, vyberte si jej v následujícím seznamu:

  Budovy a vybavení   Hudba   Jídlo   Lidé, zvířata, rostliny   Obrysy, rámy, útvary   Retuše, ornamenty   Sport, výhry, odměny, dárky   Šipky, hvězdy a jiné symboly   Technika   Válka   Vesmír   Výzkum   Značky a značeníInstalace fontů

Stačí soubory s písmem překopírovat do složky Windows/Fonts (případně WINNT/Fonts atd- dle verze systému, kterou používáte). Dalším způsobem je nainstalovat nové fonty přes Ovládací panely - Písma. Programy, ve kterých zpracováváte diplom, bude třeba znovu spustit, aby se nové fonty zobrazily v nabídce.© 2009-2020, ARTEGA, z.s.
Webové stránky ARTEGA, z.s. - Diplomy, fonty a hry zdarma ke stažení - Epřehledy - Rychlý přehled v nejrůznějších oborech
Lidový slovník - význam slov zastaralých, slangových, odborných i cizojazyčných
Milujeme hudbu - originální texty a české překlady písniček - Akordník - písničky s akordy na kytaru
ITBlogček - Rady a návody pro počítačové všeználky - Phaeriss - vlastní autorská hudba zdarma i do provozoven