Tisk diplomů

Papír

Černobílé diplomy je rozhodně lepší tisknout na barevné či ozdobné papíry. Prodávají se v každém slušném papírnictví. Doporučuji pečlivě vybírat jak vzhledem k tématu tak vzhledem ke kvalitě tiskárny. Některé ozdobné papíry dokáží ze zdánlivě ubohého diplomu vytvořit perlu pro oči výherce i předávajícího :-) A stejně tak některé tiskárny dokáží s tlustším papírem psí kusy, jen výsledného tisku se mnohdy nedočkáte.

Velikost při tisku

Většina lidí tiskne diplomy na formát A4, viděl jsem ale i spoustu polovičních (A5). Vše záleží na kvalitě staženého diplomu. Tisknout diplomy ve Wordu nebude jistě žádný problém. U formátu obrázku JPG je v obrázek často větší než formát A4. Při tisku tak musíte v programu, ve kterém obrázek tisknete, nastavit "FIT TO PAGE", neboli přizpůsobit obrázek velikosti výstupu (papíru). Každý program má toto nastavení individuální.

Formáty souboru

DOC (Dokument MS Word)

Diplomy v tomto formátu mají bezesporu jednu velikou výhodu: jsou editovatelné, takže po stažení můžete diplom libovolně upravovat dle Vašich záměrů. Dokument je však závislý na verzi Office a také např. na použitých nestandartních fontech. Často se tak nemusí zobrazit v podobě, jakou autor zamýšlel. Použije-li například autor speciální písmo, které nemáte ve svém počítači nainstalované, nahradí se takové písmo běžným formátem, což často zmaří výslednou podobu diplomu. Diplomy s nestandartním písmem by se na těchto stránkách tak měly objevovat v jiném formátu.

JPG, GIF (Obrázek)

Diplomy ve formátu obrázku se zobrazí všude stejně, mohou tedy těžit z parádiček nejrůznějších grafických editorů. Problém je pouze v případném upravování diplomu, který se dá řešit složitější cestou zase jen přes grafické editory (smazání nevhodných míst a nahrazení vlastními). Pro autora diplomu je úprava často jen záležitostí několika málo minut, pokud vlastní originál ve formátu grafického editoru, ve kterém diplom vytvářel. Pokud potřebujete pouze doplnit určité prvky, lze k tomu opět využít Word: vložit si původní diplom jako obrázek, přenést jej za text a do popředí doplnit vše potřebné (jméno, datum, organizaci).

Nevíte si s něčím rady?

Zeptejte se v diskuzi nebo pošlete mail. Obecně platí: více hlav, více ví ;-)

Máte radu, kterou by měli znát i ostatní?

I na Vás se těšíme v diskuzi nebo v e-mailovém klientovi ;-)


© 2009-2020, ARTEGA, z.s.
Webové stránky ARTEGA, z.s. - Diplomy, fonty a hry zdarma ke stažení - Epřehledy - Rychlý přehled v nejrůznějších oborech
Lidový slovník - význam slov zastaralých, slangových, odborných i cizojazyčných
Milujeme hudbu - originální texty a české překlady písniček - Akordník - písničky s akordy na kytaru
ITBlogček - Rady a návody pro počítačové všeználky - Phaeriss - vlastní autorská hudba zdarma i do provozoven